Tkaniny recyklingowe z certyfikatem RCS

Recycled Claim Standard

Nasza firma stawia na innowacje oraz ekologiczne rozwiązania. Stale się rozwijamy, a od niedawna w naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości tkaniny i dzianiny wykonane z przędzy recyklingowej. Tego rodzaju wyrób tekstylny jest w pełni przyjazny środowisku naturalnemu, ponieważ bezpośrednio przyczynia się do zmniejszenia ilości odpadów w naszym otoczeniu. Przędza recyklingowa jest bowiem w pełni wytwarzana z odzyskanych, plastikowych butelek PET. Co ważne, wszystkie tkaniny recyklingowe znajdujące się w ofercie naszej hurtowni, posiadają międzynarodowy certyfikat RCS (Recycled Claim Standard). Oznacza to, że spełniają one najwyższe, międzynarodowe kryteria w pozyskiwaniu recyklingowanego surowca. Nasze tkaniny recyklingowe posiadają również europejskie oznaczenie EU Ecolabel. To potwierdzenie zarówno najwyższej jakości produktu, jak i tego, że wyrób jest przyjazny środowisku naturalnemu. Co ważne, oznaczenie to jest widoczne również dla finalnego konsumenta, a to z pewnością wartość dodana, ułatwiająca dokonanie świadomego wyboru.

 

Nasz zespół odpowiada na oczekiwania konsumentów

Idziemy z duchem czasu, a nasza firma pragnie oferować najwyższą jakość i nowoczesny wyroby tekstylne. Wszystkie tkaniny wykonane z przędzy recyklingowej pochodzą od renomowanego producenta. Czy wiesz, że każdy metr bieżący tkaniny pochodzącej z przędzy recyklingowej, to aż 32 butelki odzyskane z recyklingu? Co ważne, tego rodzaju tkanina ma podobne parametry techniczne i użytkowe w stosunku do wyrobów nierecyklingowanych. Potwierdziły to liczne badania i testy, które uwzględniały takie parametry jak: siła zrywająca, masa powierzchniowa, wodoszczelność, wodoodporność czy wydłużenia przy zrywaniu. Pragniemy uświadamiać naszych Klientów i partnerów biznesowych, że tkaniny recyklingowe nie odbiegają od norm i jakości, a dodatkowo pomagają w trosce o naszą planetę. W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroką ofertę tkanin i dzianin recyklingowych, które z pewnością stanowią najważniejszy kierunek rozwoju w branży tekstylnej.

Jakiego rodzaju tkaniny recyklingowe oferujemy?

Nowoczesne tkaniny wykonane z przędzy recyklingowej mają niezwykle szerokie zastosowanie. W naszym asortymencie znajdują się materiały tekstylne o różnorodnym przeznaczeniu. Są to między innymi tkaniny dziecięce, które są antyelektrostatyczne, wodoodporne i wodoszczelne, tkaniny przeznaczone do szycia namiotów i parasoli, a także antyelektrostatyczne i niezwykle trwałe tkaniny, które przeznaczone są do produkcji mebli tapicerowanych. W ofercie posiadamy również dzianiny recyklingowe, które doskonale sprawdzą się do produkcji odzieży sportowej i wizerunkowej. Wszystkie tkaniny recyklingowe występują w różnorodnych wariantach kolorystycznych. Bogate wzornictwo, wytrzymałość i wartość dodana wyrażona troską o środowisko naturalne, to cechy charakterystyczne naszych tkanin tapicerowanych. Firma JUWAL idzie z duchem czasu i stawia na nowoczesne rozwiązania, które są dodatkowo przyjazne dla naszej planety.

Postaw na innowacje i zapytaj o bogatą ofertę tkanin recyklingowych, pochodzących od renomowanego producenta.